Van 22 januari tot en met 1 februari zijn de Nationale Voorleesdagen.

Van 22 januari tot en met 1 februari zijn de Nationale Voorleesdagen. Voorlezen is niet alleen gezellig. Het is ook goed voor de taalontwikkeling van kinderen. Zo leren peuters en kleuters nieuwe woorden. Bij Dikkertje Dap wordt er veel aandacht gegeven aan taalontwikkeling. We gebruiken hiervoor de Uk en Puk methode. Uk & Puk is een uniek totaalprogramma voor kindercentra, met jonge kinderen van 0 tot 4 jaar. Een onderdeel is de Spraak- en taalvaardigheid. De activiteiten stimuleren de mondelinge taalvaardigheid (spreken en luisteren). Door veel samen te praten lok je kinderen uit om taal te gebruiken en reageer je op hun reacties. Ook is er veel aandacht voor de woordenschat: per activiteit staan 10 woorden centraal, die door ‘doen’ echt betekenis krijgen. Aan de hand van kijk- en voorleesactiviteiten stimuleer je de woordenschat en het begrijpend luisteren. Om ouders te stimuleren thuis ook met taal aan de slag te gaan hebben wij een eigen app ontwikkeld: samen voor taal. Deze app bevat per thema een aantal leuke activiteiten die zijn gericht op taalontwikkeling. Kijkt voor deze app op: https://lnkd.in/gBeu_nm

ukenpuk bibliotheekrotterdam taalvaardigheid #

Voorlezen Dikkertje Dap Kinderopvang Plus Rotterdam
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.